Facebook

VÝSLEDKY SOUTĚŽE CHOREOGRAFIÍ:

  1. Swordsmen A.R.G.O..
  2. Berounští měšťané
  3. Cavalieri Moravi

Pro celý program festivalu 2006 klikněte na název článku.
FOTOGRAFIE Z ROČNÍKU 2006

SOUTĚŽ ŠERMÍŘSKÝCH CHOREOGRAFIÍ
Vítězem se stala Novica
Pro celý program festivalu 2005 klikněte na název článku.

Třetí ročník festivalu - 10. a 11. října 2004.
Pro celý program festivalu 2004 klikněte na název článku.
FOTOGRAFIE Z ROČNÍKU 2004

Druhý ročník festivalu. 10. a 11. října 2003.
Pro celý program festivalu 2003 klikněte na název článku.
FOTOGRAFIE Z ROČNÍKU 2003

První ročník festivalu.
Bojovníci, šermíři, gladiátoři, mušketýři, landsknechti, kejklíři, lučištníci, kavalíři i krásné dámy...

Festival pořádá Škola evropských historických bojových umění Magisterium, agentura A.R.G.O., za přispění města Tábor, pod záštitou starosty Tábora Ing. Františka Dědiče.

Nultý - zahajovací ročník festivalu.
Bojovníci, šermíři, gladiátoři, mušketýři, landsknechti, kejklíři, lučištníci, kavalíři i krásné dámy...
šermířský mistr Ing. Peter Koza zahajuje právě vznikající festival před sochou Jana Žižky v Táboře.

Festival pořádá Škola evropských historických bojových umění Magisterium a agentura A.R.G.O., pod záštitou starosty Tábora Ing. Františka Dědiče.

UPOZORNĚNÍ A DOPLŇKOVÉ INFORMACE

  • soutěžícím doporučujeme přijet s předstihem, tak, aby mohli využít svých 10 minut na seznámení s novým prostorem, v němž se soutěží.
  • soutěžní choreografie nesmí být delší než 6 minut a nesmí ohrozit bezpečnost diváků v prostoru
  • po soutěži proběhne neformální setkání soutěžících s porotou
  • soutěžící týmy se utkají v doplňkové soutěži v lukostřelbě a v metání prakem
  • odměny pro oceněné soubory: víkendová šermířská škola Magisteria v roce 2015, celoroční workshopy Boje na koni s Petrem Barvíkem pro rok 2015, víkendový pobyt na Housově mlýně v rámci pořádané akce v roce 2015 (ubytování, plná penze, vstupné, prohlídky výstav) a další...
  • účinkujícím (soutěžícím) hradíme oběd, ubytování a všechny workshopy festivalu a dohodnutou částku na dopravu (cca 50%)

 

POROTA

Výběr poroty probíhá losováním
V porotě zasednou odborníci z řad profesionálních šermířských lektorů a choreografů, dále kaskadérů, divadelníků a historiků. Jak bylo zvykem v předchozích 12 ročnících, i letos zůstane složení poroty tajemstvím do poslední chvíle, aby nedocházelo k ovlivňování :)
Každý z šermířských porotců má čestnou povinnost na Festivalu předvést zrealizovat exhibici nebo přednášku či ochutnávkovou hodinu
UPOZORNĚNÍ: změna programu vyhrazena. Aktuální program je vždy na www.festivalbojovniku.cz

NOMINACE PRO POČIN ROKU 2014

KATEGORIE - FILM

Merlet - Tři mušketýři (romantický akční)
Tři bratři - Jan Hus (dobové)
A.R.G.O. - Dina Shammer Daughter (fantasy)
Gustav Kyselica + Tostabur  - Láska na vlásku (pohádka)
Sněžný drak - Libor Olšan (pohádka)

KATEGORIE - DIVADLO

Petr Nůsek - Cyrano (Mladá Boleslav)
Sváťa Milková - Cyrano z Bergeracu (divadlo Cheb)
Jan Potměšil - Othello (Divadlo v Celetné)

KATEGORIE - ŠERMÍŘSKÁ PŘEDSTAVENÍ

Libor Olšan a Jan Kruba - představení pro mateřské školy (zámek Lysice)
Balestra - Hrabě Monte Cristo
Maledictus - Půlnoční lovec
SHŠ Grál - Pod křídly anděla smrti (režie Libor Olšan)

KATEGORIE - LITERATURA

Krupka - Český historický šerm
Křížek, Kovařík - Historie evropských duelů a šermu
Zemanová - Rytíři bez krále4. Pelíšek - Jankov 1645

KATEGORIE - FOTKA

Alice Bochňákova - výstava fotografií pod vodou 2015 (součástí jsou šermíři focení pod hladinou)

KATEGORIE - DLOUHODOBÝ PŘÍNOS

 Karel Basák - šermířský choreograf, Peter Koza- šermířský choreograf, mistr a učitel

KATEGORIE - REKONSTRUKCE

Kurovice tvrz - hodnověrnost
Housův mlýn zážitkový skanzen - kreativita
Zeměráj zážitkový park - interaktivita
Řepora středověký skanzen - historičnost

KATEGORIE - ŠERMÍŘSKÉ PŘEHLÍDKY

Tvrz Kunovice - Mortschlag
Zámek Budyně nad Ohří
Hrad Helfštýn - Festival vojenské historie

KATEGORIE - ŠERMÍŘSKÉ TURNAJE (sportovně úpolový boj)

Borek Belfín - Trnava

KATEGORIE - MUZIKÁL

Karel Basák - Smetanový muzikál divadla ABC Praha
Petr Nůsek - Balada pro banditu divadla Mladá Boleslav

KATEGORIE - JEZDECTVÍ

Štvanci - rytířský turnaj
Rytířský turnaj Dělení růže, slavnosti pětilisté růže v Českém Krumlově
A.K.A. - Akademie rytířských umění workshopy boje na koni
Petr Barvík - reprezentace českého boje na koni v Číně

KATEGORIE - HISTORICKÉ FESTIVALY

Slavnosti pětilisté růže Český Krumlov
Kutnohorské stříbření
Táborská setkání
Znojemské vinobraní
Císařský den Kadaň

KATEGORIE - ŠERMÍŘSKÝ ŠŤOVÍK

 

Vladimír Šindelář - Festival bojovníků 2014
Mladá Fronta Dnes - Vedoucí skladu v Temelíně to umí s mečem i kordem. Šermířské umění učí
Táborský deník - V Housově mlýně létaly meče a padaly hlavy
Táborský deník - Do Housova mlýna se vrátí historičtí bojovníci
Táborský deník - V Housově mlýně létaly meče a padaly hlavy
Táborský dnes - Housův mlýn: 14. úspěšný Festival bojovníků s mezinárodní účastí
Leonid Křížek - Festival bojovníků 2014

 

Pokud máte zájem o nějaké informace co se vám líbilo a nebo nelíbilo tak stačí nás kontaktovat a to na mail   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo nám zavolat na +420 775 630 665

 

 

V minulém roce proběhlo vyhlášení osobnosti im memoriam Bob Anderson (1922–2012) web stránky

Chia-Liang Liu (1936–2013) web stránky

V tomto prostoru bude umístěn hlasovací systém kde
a) do konce prosince 2015 umístíme nominované choreografy
b) do konce dubna 2016 budete moci svými hlasy podpořit tuto originální nominaci

Světový swordmaster od roku 1953 bude vyhlášen v průběhu filmového festivalu 2016 v Karlových Varech.