Facebook

VÝSLEDKY SOUTĚŽE CHOREOGRAFIÍ:

  1. A.R.G.O. Warriors team 
  2. Berounští měšťané 
  3.  A.R.G.O. Swordsmen team 
  4. Cavalieri Moravi

Pro celý program festivalu 2007 klikněte na název článku.
FOTOGRAFIE Z ROČNÍKU 2007

VÝSLEDKY SOUTĚŽE CHOREOGRAFIÍ:

  1. Swordsmen A.R.G.O..
  2. Berounští měšťané
  3. Cavalieri Moravi

Pro celý program festivalu 2006 klikněte na název článku.
FOTOGRAFIE Z ROČNÍKU 2006

SOUTĚŽ ŠERMÍŘSKÝCH CHOREOGRAFIÍ
Vítězem se stala Novica
Pro celý program festivalu 2005 klikněte na název článku.

Třetí ročník festivalu - 10. a 11. října 2004.
Pro celý program festivalu 2004 klikněte na název článku.
FOTOGRAFIE Z ROČNÍKU 2004

Druhý ročník festivalu. 10. a 11. října 2003.
Pro celý program festivalu 2003 klikněte na název článku.
FOTOGRAFIE Z ROČNÍKU 2003

První ročník festivalu.
Bojovníci, šermíři, gladiátoři, mušketýři, landsknechti, kejklíři, lučištníci, kavalíři i krásné dámy...

Festival pořádá Škola evropských historických bojových umění Magisterium, agentura A.R.G.O., za přispění města Tábor, pod záštitou starosty Tábora Ing. Františka Dědiče.

Nultý - zahajovací ročník festivalu.
Bojovníci, šermíři, gladiátoři, mušketýři, landsknechti, kejklíři, lučištníci, kavalíři i krásné dámy...
šermířský mistr Ing. Peter Koza zahajuje právě vznikající festival před sochou Jana Žižky v Táboře.

Festival pořádá Škola evropských historických bojových umění Magisterium a agentura A.R.G.O., pod záštitou starosty Tábora Ing. Františka Dědiče.

UPOZORNĚNÍ A DOPLŇKOVÉ INFORMACE

  • soutěžícím doporučujeme přijet s předstihem, tak, aby mohli využít svých 10 minut na seznámení s novým prostorem, v němž se soutěží.
  • soutěžní choreografie nesmí být delší než 6 minut (včetně představení účinkujících a autora choreografie) a nesmí ohrozit bezpečnost diváků v prostoru
  • po soutěži proběhne neformální setkání soutěžících s porotou
  • soutěžící týmy se utkají v doplňkový soutěžích
  • účinkujícím (soutěžícím) hradíme oběd, ubytování a všechny workshopy festivalu a dohodnutou částku na dopravu (pohonné hmoty)

 

POROTA

Výběr poroty probíhá losováním
V porotě zasednou odborníci z řad profesionálních šermířských lektorů a choreografů, dále kaskadérů, divadelníků a historiků. Jak bylo zvykem v předchozích 12 ročnících, i letos zůstane složení poroty tajemstvím do poslední chvíle, aby nedocházelo k ovlivňování :)
Každý z šermířských porotců má čestnou povinnost na Festivalu předvést zrealizovat exhibici nebo přednášku či ochutnávkovou hodinu
UPOZORNĚNÍ: změna programu vyhrazena. Aktuální program je vždy na www.festivalbojovniku.cz

NOMINACE PRO POČIN ROKU 2014

KATEGORIE - FILM

Merlet - Tři mušketýři (romantický akční)
Tři bratři - Jan Hus (dobové)
A.R.G.O. - Dina Shammer Daughter (fantasy)
Gustav Kyselica + Tostabur  - Láska na vlásku (pohádka)
Sněžný drak - Libor Olšan (pohádka)

KATEGORIE - DIVADLO

Petr Nůsek - Cyrano (Mladá Boleslav)
Sváťa Milková - Cyrano z Bergeracu (divadlo Cheb)
Jan Potměšil - Othello (Divadlo v Celetné)

KATEGORIE - ŠERMÍŘSKÁ PŘEDSTAVENÍ

Libor Olšan a Jan Kruba - představení pro mateřské školy (zámek Lysice)
Balestra - Hrabě Monte Cristo
Maledictus - Půlnoční lovec
SHŠ Grál - Pod křídly anděla smrti (režie Libor Olšan)

KATEGORIE - LITERATURA

Krupka - Český historický šerm
Křížek, Kovařík - Historie evropských duelů a šermu
Zemanová - Rytíři bez krále4. Pelíšek - Jankov 1645

KATEGORIE - FOTKA

Alice Bochňákova - výstava fotografií pod vodou 2015 (součástí jsou šermíři focení pod hladinou)

KATEGORIE - DLOUHODOBÝ PŘÍNOS

 Karel Basák - šermířský choreograf, Peter Koza- šermířský choreograf, mistr a učitel

KATEGORIE - REKONSTRUKCE

Kurovice tvrz - hodnověrnost
Housův mlýn zážitkový skanzen - kreativita
Zeměráj zážitkový park - interaktivita
Řepora středověký skanzen - historičnost

KATEGORIE - ŠERMÍŘSKÉ PŘEHLÍDKY

Tvrz Kunovice - Mortschlag
Zámek Budyně nad Ohří
Hrad Helfštýn - Festival vojenské historie

KATEGORIE - ŠERMÍŘSKÉ TURNAJE (sportovně úpolový boj)

Borek Belfín - Trnava

KATEGORIE - MUZIKÁL

Karel Basák - Smetanový muzikál divadla ABC Praha
Petr Nůsek - Balada pro banditu divadla Mladá Boleslav

KATEGORIE - JEZDECTVÍ

Štvanci - rytířský turnaj
Rytířský turnaj Dělení růže, slavnosti pětilisté růže v Českém Krumlově
A.K.A. - Akademie rytířských umění workshopy boje na koni
Petr Barvík - reprezentace českého boje na koni v Číně

KATEGORIE - HISTORICKÉ FESTIVALY

Slavnosti pětilisté růže Český Krumlov
Kutnohorské stříbření
Táborská setkání
Znojemské vinobraní
Císařský den Kadaň

KATEGORIE - ŠERMÍŘSKÝ ŠŤOVÍK

 

Vladimír Šindelář - Festival bojovníků 2014
Mladá Fronta Dnes - Vedoucí skladu v Temelíně to umí s mečem i kordem. Šermířské umění učí
Táborský deník - V Housově mlýně létaly meče a padaly hlavy
Táborský deník - Do Housova mlýna se vrátí historičtí bojovníci
Táborský deník - V Housově mlýně létaly meče a padaly hlavy
Táborský dnes - Housův mlýn: 14. úspěšný Festival bojovníků s mezinárodní účastí
Leonid Křížek - Festival bojovníků 2014

 

Pokud máte zájem o nějaké informace co se vám líbilo a nebo nelíbilo tak stačí nás kontaktovat a to na mail   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo nám zavolat na +420 775 630 665